Zima w szkole

W dniach 14.01-18.01., w ramach tegorocznej akcji „Zima w szkole”, uczniowie mieli okazję odwiedzić wiele interesujących miejsc.

W poniedziałek mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach z pokazem żywych zwierząt „Afryka i jej czerwona wyspa Madagaskar”, podczas których uczniowie zastanawiali się, dlaczego pyton ma suchą skórę, jakie mity związane są z kameleonem oraz dlaczego gekon mieszkający na pustyni musi mieć miękki ogonek. Po warsztatach zwiedzaliśmy wystawę Muzeum Przyrodniczego wraz z przewodnikiem, gdzie podziwialiśmy florę i faunę polskich lasów i gór oraz podziwialiśmy zwinne tamaryny i inne zwierzaki.

W kolejnym dniu wybraliśmy się do kina na rosyjski film animowany „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”, następnie wiele emocji dostarczyła drużynowa gra w kręgle.

Środa i czwartek związane były z ciekawymi muzeami krakowskimi: poszczególne grupy wybrały się do Collegium Maius, gdzie w formie gry zwiedzaliśmy poszczególne ekspozycje muzeum, a następnie mogliśmy odkryć tajniki powstawania witraży, by w końcu samodzielnie wykonać rozetę z kalki i bibuły. Kolejnym miejscem na naszej trasie było Muzeum Etnograficzne. Tutaj uczniowie wcielali się w wykonawców średniowiecznych zawodów, by móc w atrakcyjny sposób poznać historię dawnego Krakowa – nie brakowało takich zadań jak przygotowanie oracji, spławianie „Wisłą” drewna czy podawanie sobie maleńkich śrubek w grubych rękawicach.

Ostatnią atrakcją „Zimy w szkole” była wyprawa do Klockolandu, gdzie dzieci miały okazję poznawać prawa fizyki za pomocą ciekawych eksperymentów oraz zbudować robota z klocków, który to potrafił rzucać piłeczką do celu. Oczywiście wszyscy uczestnicy warsztatów mogli spędzić czas w salach pełnych makiet i robotów wykonanych z klocków Lego.

Na pewno nie można było narzekać na nudę, zatem pierwszy tydzień ferii należy uznać za udany!