JUBILEUSZ 60 LECIA

Lubię wracać tam, gdzie byłem już ...

W ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia istnienia Szkoły zaplanowano obchody, które trwały przez cały rok szkolny.

Zainaugurowano je 14 października 2022r. poprzez odsłonięcie pamiątkowej ławeczki na placu przed Szkołą. Na ławeczce widnieje cytat z wiersza naszego patrona Władysława Broniewskiego:

Miejże oczy aż do spalenia
     jasno otwarte:
     na radość życia, radość tworzenia
     i że to życie coś warte”.

Oficjalna uroczystość odbyła się 21 lutego 2023 roku. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali akademię, podczas której młodzi aktorzy, tancerze i chórzyści opowiedzieli o szkole dawnej i tej dzisiejszej. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Rady III Dzielnicy, dyrektorzy okolicznych szkół, przedszkoli i domów kultury, a także byli dyrektorzy i wieloletni pracownicy szkoły, jej absolwenci oraz obecni uczniowie wraz z rodzicami. Goście zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły oraz przygotowanych na tę okoliczność wystaw, które pozwoliły przywołać miłe, wesołe i wzruszające wspomnienia.

Zwieńczeniem święta naszej Szkoły był Piknik Rodzinny w dniu 3 czerwca 2023 r. .

Ten piękny, słoneczny dzień dzieci i dorośli mogli spędzić na terenach rekreacyjnych Szkoły, gdzie czekało na nich wiele atrakcji: wielka dmuchana zjeżdżalnia, stacje sportowe, na których młodzi zawodnicy mogli wykazać się szybkością, zręcznością i doskonałą celnością. Do swojego namiotu uczestników zaprosili również harcerze, a policjanci chętnie pokazali dzieciom wnętrze radiowozu. Ogromną radość sprawiło dzieciom wykonanie piniaty, a jeszcze większą jej rozbijanie i łapanie wypadających cukierków. Rodzinne drużyny zmierzyły się z grą terenową, podczas której musiały wykazać się nie lada wiedzą o naszej szkole. Każde dziecko mogło również wymalować sobie tatuaż i otrzymać zwierzątko skręcone z balonu. Podczas pikniku odbyły się także loteria fantowa i kiermasz książek. Wiele emocji wzbudził mecz siatkówki, podczas którego zmierzyła się drużyna uczniów z drużyną rodziców i nauczycieli. Po udziale w zabawach na uczestników czekała kawiarenka, w której serwowano napoje, lody, pizzę i pyszne, upieczone przez rodziców ciasta.