Szkoła promująca bezpieczeństwo

27.09.2011
1 minuta czytania

Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie, po zrealizowaniu kolejnych zadań i inicjatyw w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, otrzymała przedłużenie ważności certyfikatu z dnia 27 września 2011 r.

 

    "SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO" na lata 2013 - 2018.

 

    Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa został opracowany w 2004 roku przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie, na podstawie wzorca holenderskiego. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w małopolskich szkołach. Szkoła biorąca udział w Projekcie ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo osób i mienia oraz zapewniać ciągłe podnoszenie stanu i poczucia bezpieczeństwa wśród osób w niej przebywających. Bezpieczeństwo jest tu rozumiane kompleksowo - nie tylko jako ochrona przed przestępczością, ale także zapobieganie patologiom społecznym, zagrożeniom infrastrukturalnym czy w ruchu drogowym.
     Oceny działań prowadzonych w szkole w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa dokonuje Zespół Certyfikujący wyznaczony przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Szkoły, które zdobyły najwyższe oceny otrzymują honorowy certyfikat "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

Tagi:

Ustawienia dostępności

Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor