W dniu 10 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy 7a wraz z kilkoma uczniami klas 7b i 6a uczestniczyli w koncercie edukacyjnym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który odbył się w siedzibie orkiestry w Katowicach.
Podczas wydarzenia młodzież miała okazję wysłuchać utworów wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. W programie koncertu znalazły się: Maurice Ravel – Alborada del gracioso z cyklu Miroirs, Gotthard Odermatt – Trzy obrazy na obój i orkiestrę op. 18, część I Eté, a także Claude Debussy – Nokturny, część II Zabawy oraz część III Syreny.
Po koncercie uczniowie udali się do Muzeum Śląskiego gdzie poznawali historię i kulturę Górnego Śląska.