Spotkanie z panem Wiesławem Barczewskim

W bieżącym roku szkolny klasy I-III uczestniczą w szkolnym projekcie edukacyjnym „Prądnik- nasza mała Ojczyzna”. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom ludzi, miejsc, wydarzeń związanych z najbliższym otoczeniem szkoły i miejscem ich zamieszkania. W ramach realizacji projektu uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniach z p. Wiesławem Barczewskim, jednym z założycieli Towarzystwa Prądnickiego, z zamiłowania szopkarzem i wielokrotnym laureatem Krakowskiego Konkursu Szopek.  Jego dzieła znajdują się w kolekcji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację na temat historii szopek i szopek krakowskich oraz związanych z nimi tradycji. Pan Wiesław interesująco opowiadał o tym jak powstaje szopka, jakie obowiązują zasady konstruowania i jak długo trwa praca nad jej tworzeniem.  Na zakończenie dzieci, zaciekawione tematem, zadawały wiele pytań. Na wszystkie otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Niektórzy uczniowie postanowili wziąć udział w kolejnym konkursie. Życzymy powodzenia, a naszemu Gościowi dziękujemy za spotkanie.