Podziękowania dla Wolontariuszy Szkolny Klub Wolontariatu żegnamy rok szkolny 2019/2020

16.06.2020

W skład Szkolnego Klubu Wolontariatu wchodzi obecnie około 100 wolontariuszy w tym uczniowie klas 7 i 8, którzy przez dwa lata dzielnie reprezentowali naszą Szkołę m.in. podczas akcji dobroczynnych w terenie na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Stowarzyszenia na rzecz zwierząt „Dog Rescue”, Stowarzyszenia Brata Alberta w Krakowie, Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej i wielu innych. Drodzy Wolontariusze – Wasza ciężka praca wielokrotnie była nagradzana i doceniana. Otrzymaliśmy Tytuł Honorowy „Przyjaciela Hospicjum Alma Spei” oraz nagrodę specjalną dla Szkoły za wyjątkowy wkład w organizację i pomoc podczas Maratonów organizowanych przez Miasto Kraków. W tym roku szkolnym braliśmy kolejny raz udział w konkursie „Szkoła z pasją pomagania”. Otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły z pasją pomagania” 2019/2020– wyjątkowe wyróżnienie za pomoc na rzecz dzieci i rodzin z Hospicjum Alma Spei. Swoją postawą wielokrotnie udowadnialiście, że nie ma rzeczy niemożliwych. Do pomocy potrzebującym angażowaliście Rodziców, bliskich, przyjaciół. Wspierając osoby starsze, zwierzęta, swoje koleżanki i kolegów w trudnym czasie pandemii pokazaliście, że „dobro się mnoży, gdy się nim dzielimy”. Szyliście maseczki, robiliście zakupy, wspólnie z Rodzicami organizowaliście i rozwoziliście karmę do schronisk.

Dziękujemy Wam za ten wspólnie spędzony czas, za chęci i zaangażowanie i mamy nadzieję, że idea pomagania zostanie z Wami na zawsze. Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens. Niech każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wraca do Was dając siłę do dalszej pracy. W galerii znajdziecie kilka zdjęć, które przypomną Wam niektóre akcje, w których braliście udział.