Szkoła z Certyfikatem Szkoły z Pasją Pomagania 2019/2020

15.06.2020

Drugi rok z rzędu Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie Szkoła z Pasją Pomagania

Konkurs trwał od 14 października 2019 roku do 31 maja 2020roku.Szkoły, które wykonały zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymały certyfikat „Szkoły z pasją pomagania”.

Celami konkursu były m.in:

1. Uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i ich rodzin, wskazanie możliwości udzielania właściwej pomocy.
  2. Wzmacnianie edukacyjnej roli organizacji pożytku publicznego.
  3. Zbudowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza.
  4. Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.
  5. Wyzwalanie wrażliwości, aktywności, kreatywności wśród młodzieży.
  6. Wyrabianie umiejętności współpracy w grupie.
  7. Zapoznanie uczniów z działalnością Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Z Hospicjum dla Dzieci Alma Spei współpracujemy od trzech lat. W tym czasie mieliśmy okazję wielokrotnie spotykać się z podopiecznymi oraz pracownikami Hospicjum. Każde spotkanie było wyjątkowe i przynosiło nam wiele radości i uśmiechu na naszych twarzach i twarzach podopiecznych. Chociaż niejednokrotnie nadal są sytuacje, z którymi ciężko się pogodzić nigdy nie przyszło nam na myśl, że nie warto. W czasie naszej trzyletniej już przygody spotykaliśmy się z koordynatorem Hospicjum Alma Spei panem Robertem Rajcą. W czasie tych spotkań słuchaliśmy niezwykłych historii małych podopiecznych, mówiliśmy o tym, jacy są i na czym polega rola Hospicjum. Pokazywaliśmy historie wolontariuszy w bezpośrednim działaniu. Zapraszaliśmy Was do dołączenia do naszej akcji.

Dołączaliście Wy, Wasze Rodziny, Nauczyciele i Wychowawcy. Podczas akcji na miejscu i w terenie realizowaliśmy wspólnie listy do Świętego Mikołaja, organizowaliśmy kiermasze, na których prezentowaliśmy dzieła Waszych rąk. „Na nartach po uśmiech” zawsze było wesoło, choć nie zawsze był śnieg. Zbiórka pieluszek, materiałów higienicznych, którymi obdarowaliśmy małych podopiecznych pokazała jak wielka moc drzemie w małych ludziach. Pomoc socjalna dla rodzin hospicyjnych dała radość dzieciom w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Wszystkie te działania, Wasz zapał i wysiłek w połączeniu z zaangażowaniem Rodziców, Waszych Bliskich, Wychowawców, Nauczycieli zaowocował dodatkowo nagrodą – Certyfikatem Szkoły z Pasją Pomagania.

15 czerwca odbyła się wirtualna Gala z okazji zakończenia i podsumowania konkursu. Akcja odbiła się również echem w mediach społecznościowych oraz lokalnej telewizji. Relację z Gali oraz wzmiankę telewizyjną o  konkursie można znaleźć na stronach: https://drive.google.com/file/d/1DBeFDBJjCwPLsNrWAdyFHxceNZWAoktf/view?usp=sharing, oraz https://krakow.tvp.pl/48536231/15062020-2130?fbclid=IwAR0YClkPQuGY3cnc9BM-8Gm2gfUePXTpFGs7r0ADEnSY9i3Y-9mMdUrer3I