Jak spędzaliśmy czas w trakcie zdalnego nauczania

16.06.2020

Zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli był to czas nabywania zupełnie nowych doświadczeń, zmiany organizacji edukacji i podejmowania szeregu wyzwań. Na pewno dla nikogo nie było to łatwe. Konieczność prawie ciągłego przebywania w domu wyzwoliła w dzieciach różne formy aktywności. Jedni wykazywali się w kuchni przyrządzając rozmaite posiłki, inni prowadzili hodowle roślin. Radość sprawiała zabawa z rodzeństwem i opieka nad domowymi zwierzątkami. Wielu uczniów z pasją oddawało się rozwijaniu zdolności artystycznych: muzycznych i plastycznych. Uczniowie klasy 3 c wykonali instrumenty, a klasy 3b m. in. kolorowe wycinanki. Zapaleni sportowcy nie zapominali o aktywności ruchowej. Dzieci klasy z 2d pomagały w rozmaitych czynnościach domowych od gotowania, poprzez kopanie grządek w przydomowym ogródku, po malowanie własnego pokoju. Okazało się, że przymusowa kwarantanna była  również okazją do rozwijania samodzielności i wykazania się  ogromną kreatywnością.