DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ W KLASACH 1-3

16 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. W tym dniu w klasach 1-3 przedstawiona została prezentacja, która w zabawny, ale bogaty w treści  sposób traktowała o Unii Europejskiej oraz kilku państwach członkowskich. Dzieci nie mogły powstrzymać się od komentowania prezentacji, wspominania swoich europejskich podróży, a zaciekawione opowieściami swoich kolegów, już planowały wyprawy po naszym starym kontynencie. Z zadowoleniem dowiedziały się, że to Hiszpanie stworzyli kultowe lizaki Chupa Chups, ze zdziwieniem przyjęły informację, że Grecy nie obchodzą urodzin, a z lekkim niedowierzaniem, że dla Włochów pechowa liczba to 17, a szczęśliwa- 13!

Drugiego dnia wszystkie klasy zostały zaangażowane w realizację projektu przewidzianego dla każdej z grup wiekowych:

- klasy pierwsze projektowały strój Syriusza, maskotki Unii Europejskiej, pamiętając o wyraźnym zaakcentowaniu jakiś polskich dodatków według własnego pomysłu;

- klasy drugie rysowały siebie, a po wycięciu sylwetek,  każdą wyposażały w  słowa„ Dzień dobry” w jednym z 24 języków Unii Europejskiej

- klasy trzecie tworzyły plakaty złożone z symboli reprezentujących wybrane przez siebie kraje Unii, ze szczególnym uwzględnieniem stolic,  budowli, czy też charakterystycznych potraw z  tych państw.

Efekty pracy naszych uczniów były świetne, a ich zaangażowanie naprawdę godne podziwu. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w budynku szkoły filialnej, ale by trafiły do szerszego grona odbiorców zachęcamy do przeglądnięcia ich w załączonej galerii.