Festiwal Gier Matematycznych w klasie 1 d i 1 e

17 maja uczniowie klasy 1 d i 1e uczestniczyli w Festiwalu Gier Matematycznych. Dzieci poprzez zabawę utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności z klasy pierwszej, doskonaliły technikę liczenia oraz umiejętność pracy w grupie. Każdy zespół z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem podejmował przygotowane gry matematyczne. Najbardziej uczniom podobało się „Bingo ” i poszukiwanie „Zegarowego Przestępcy”. Nie lada wyzwaniem były też  matematyczne domino oraz kości. Ciekawym zadaniem, wymagającym spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej było odkodowanie prostego rysunku .

Podczas Festiwalu uczniowie mieli okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się i zdobywać nowe umiejętności.

Pod koniec festiwalu każde dziecko zostało nagrodzone słodkim upominkiem. Uczniowie bardzo dobrze się bawili.