Dzień Patrona Szkoły- biblioteczna gra terenowa

Miejże oczy otwarte aż do spalenia

jasno otwarte:

na radość życia, radość tworzenia

i że to życie coś warte.

( Władysław Broniewski)

W marcu, w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły, w bibliotece szkolnej została przeprowadzona dla uczniów klas IV- VIII biblioteczna gra terenowa- Orlik. W organizowanym wydarzeniu każdą klasę  reprezentowały dwie osoby. Gra została przeprowadzona w dwóch kategoriach wiekowych- klasy IV- V oraz VI- VIII.  Uczniowie wykazali się wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki- szukali w katalogu alfabetycznym kart katalogowych utworów napisanych przez Władysława Broniewskiego, w księgozbiorze podręcznym odnaleźli ukryte  zadania na temat patrona szkoły, musieli wykazać się znajomością regulaminu biblioteki szkolnej, odszukać kartę czytelnika oraz wypełnić kartę katalogową wskazanego utworu literackiego. Zapoznali się z dokumentacją biblioteki: księgą inwentarzową księgozbioru głównego i podręczników, rejestrem ubytków, protokołem oceny i kasacji zbiorów bibliotecznych.

Uczniowie z entuzjazmem przystąpili do realizacji poszczególnych zadań konkursowych na temat życia i twórczości Władysława Broniewskiego- uporządkowali pomieszany przez chochlika drukarskiego biogram poety, rozwiązali krzyżówkę,  połączyli  cytaty z właściwym tytułem utworu W. Broniewskiego. Podczas pracy korzystali z książek znajdujących się na wystawce oraz z informacji zamieszczonych na gazetce ściennej na temat poety.

W ramach konkursu przyznano 3 pierwsze miejsca w klasach IV- VI oraz 3 pierwsze miejsca w klasach VI- VIII.
Klasy IV- V:
I miejsce klasa 5a (Maja Wykurz i Julia Solarz),
II miejsce klasa 4c ( Lilia Szpur, Ignacy Żbik),
III miejsce klasa 5b ( Amelia Czernicka, Maciej Kowalski).
Klasy VI- VIII:

I miejsce klasa 6b (Julia Płaskowicz i Emilia Wróbel),

II miejsce klasa 7b (Lena Krzywdziak i Emilia Horodyńska),

III miejsce 7 c ( Anna Kulakiwska i Magdalena Dutka).

Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim Uczennicom i Uczniom za udział w bibliotecznej grze
z okazji Dnia Patrona. Zapraszamy za rok!