Wielkanocne warsztaty klasy 2b

Wielkanoc tuż, tuż. 25.03., by odpowiednio się przygotować uczniowie klasy 2b udali się do MDK 102 w Krakowie na świąteczne warsztaty. Podczas zajęć powtórzyli wiedzę z zakresu tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą w Polsce, popisywali się szybkością i zręcznością na torze przeszkód oraz wyplatali warkocze ze wstążek na wiosennym gaiku.

Potem przyszedł czas na prace ręczne. Dzieci wykonywały ozdobę w postaci dekorowanego techniką decoupage drewnianego szablonu jajka oraz zajączka na podstawce. Niewątpliwie taka ozdoba doda blasku świątecznym spotkaniom przy stole.

W klasie także zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie wspólnie zasiedli do zastawionego smakołykami stołu, dzieląc się jajkiem i składając sobie życzenia.

RADOSNEGO ALLELUJA!