Wyniki Szkolnego Konkursu „Moja ulubiona książka – mój lapbook”

10.05.2021

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu literacko - plastycznego: „Moja ulubiona książka – mój lapbook”. Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki i kierowany był do uczniów z klas I - VII. Polegał na wykonaniu i opracowaniu ulubionej książki w formie lapbooka. Nieważne, czy była to pozycja bardzo popularna, czy zupełnie niszowa, znana ze szkolnych lekcji, czy też nie. Wybór był całkowicie po stronie ucznia.

Na konkurs wpłynęło wiele prac, dlatego wybór nie był prosty. Dzieci wykonały ciekawe i pracochłonne lapbooki w najróżniejszych formatach i technikach – wydzieranki, wyklejanki, malowanki, prace przestrzenne lub stworzone w programie Paint, opatrzone przemyśleniami o książce i opisem głównych bohaterów. Po długich i burzliwych obradach jury w składzie:

Edyta Pera

Marlena Radomska

wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce: Lena Serwan klasa 2c - wykonała lapbook na podstawie książki pt. „Karolcia”
M. Krüger

2 miejsce: Milena Kłobuch klasa 6c – wykonała lapbook nt. serii fantasy pt. „Wojownicy”
E. Hunter

3 miejsce: Oliwia Sobczak- Kiełpińska klasa 1b - wykonała lapbook na podstawie baśni
pt. „Królewna Śnieżka” W. i J. Grimm

Wyróżnienia:

• Piotr Skoczylas klasa 1b – wykonał lapbook nt. Polski
  • Emilia Horodyńska klasa 4b – wykonała lapbook na podstawie książki „Mikołajek”
    Goscinny i J.-J. Sempe
  • Julia Kubik klasa 4c – wykonała lapbook nt. książki pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewis

Każdy z uczestników konkursu tradycyjnie otrzyma dyplom i drobny upominek.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!

Zapraszamy do oglądania galerii  nagrodzonych prac.