Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 września - 1 października 2020 r.  uczniowie klas 4 – 8 brali udział w głosowaniu do Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego.

Wybory przebiegały w ściśle określonych warunkach ze względu na procedury sanitarne.

Kampania wyborcza trwała od 21 września.  Kandydaci nie robili tym razem ulotek w formie tradycyjnej lecz tworzyli je w formie elektronicznej. Ulotki, na których znalazł się ich program wyborczy,  zostały przesłane do wszystkich uczniów klas 4-8. Niektórzy uczniowie wybrali formę tradycyjną i przygotowali plakaty, które znalazły się na tablicy ogłoszeń na I piętrze – umiejscowionych wysoko tak, aby nikt ich nie dotykał.

28 i 29 września zapanowała cisza wyborcza, wszyscy czekali już tylko na wybory.

W organizację wyborów włączyli się uczniowie: Bartłomiej Bednarz z klasy 7b, Aleksandra Koper z klasy 8a oraz Marcin Mendyka z klasy 8a. Uczniowie wraz z opiekunem Samorządu przygotowali formularze do głosowania. Karty do głosowania opatrzone zostały pieczęcią Szkoły.

W wyniku wyborów uczniowie klas 4 - 8 wybrali nowe Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący: Jakub Rodziński 8b
Zastępca przewodniczącego: Monika Żabińska 8d