Dzień Głośnego Czytania

Od dziewiętnastu już lat, w dniu 29 września,  w całej Polsce odbywają się imprezy mające na celu promowanie lektur i głośnego czytania. Data nie jest przypadkowa. W tym dniu urodziła się z autorka książek dla dzieci i młodzieży- Janina Porazińska.

Jak co roku, nasza szkolna biblioteka dla klas młodszych, włączyła się do tej pożytecznej akcji. Wszak głośne czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, kształci zdolność koncentracji i uwagi. Buduje pozytywne relacje między czytającym i słuchaczami.

Ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa, przyjęto inną niż w poprzednich latach formułę. W każdej z klas I-III odbyły się spotkania z książką. Uczniowie i nauczycielki na głos czytali fragmenty swoich ulubionych książek.

Atrakcją w klasie 3f było wysłuchanie fragmentu „Magicznego Drzewa” pięknie przeczytanego w języku ukraińskim przez Zakhariia.