Wolontariusze podczas 6 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego

13.10.2019

Już po raz kolejny mieliśmy okazję i przyjemność jako Wolontariusze brać udział w Cracovia Półmaratonie Królewskim. W jednym z najpopularniejszych biegów w Polsce wzięło tym razem udział ponad 9500 zawodników. Szkolny Klub Wolontariatu od trzech lat wspiera działania w ramach programu „Aktywny Kraków” i każdego roku grono Wolontariuszy powiększa się o nowe osoby, chcące wspierać sportowe działania Krakowa. Tegoroczny bieg miał miejsce 13 października 2019 roku.

Tym razem nasz ekipa Wolontariusze wraz z opiekunami pomagała w Dziale Depozytu oraz w szatniach. Zadaniem Wolontariuszy, było odbieranie od zawodników pakunków z rzeczami osobistymi, które układane były w określonej kolejności. Zadanie to wymagało dbałości o to, aby nie pomylić numerów i pakunków tak, aby każdy zawodnik po skończonym biegu mógł odzyskać swoje rzeczy.Wolontariusze odbierali rzeczy prywatne zawodników deponowane w specjalnych workach oznaczonych numerami startowymi, a następnie odkładali według numeracji na wyznaczonych miejscach. Depozytem koordynował pracownik ZIS, który na miejscu przeprowadził szkolenie oraz dbał o odpowiednią organizację i porządek w depozycie, aby nie dochodziło do pomyłek.

Chociaż tym razem nie byliśmy na trasie biegu, to absolutnie nam to nie przeszkadzało. Dlaczego? Wolontariusz pomaga tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Robi to z własnej woli i bezinteresownie. Bardzo cieszyły nas komentarze zawodników, którzy dziękowali nam za pomoc. Ich podziękowania pomimo wysiłku, jaki włożyli w bieg, uśmiechy, którymi nas obdarowywali są najwspanialszą nagrodą.

6.PZU Cracovia Półmaraton Królewski wygrał Etiopczyk Mekonnen Enyew, który przebiegł dystans 21,0975 km w czasie 1;01;34. Najlepszy z Polaków Henryk Szost zajął siódmą lokatę. Dla nas – Wolontariuszy wszyscy uczestnicy są wygrani. A my cieszymy się, że tradycji stało się zadość i nie zgubiliśmy niczego! Wszyscy zawodnicy również otrzymali swoje rzeczy. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i obiecujemy nasz udział w każdym następnym.