Wolontariusze podczas 18 Cracovia Maraton

28.04.2019

W dniu 28 kwietnia 2019 roku wolontariusze z naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w przygotowaniach  i organizacji maratonu. Tym razem zadanie było o tyle trudniejsze, że przyszło pracować w deszczu, który praktycznie nawet na moment nie przestawał padać. Do tej niesprzyjającej aury wolontariusze są jednak przyzwyczajeni, gdyż niejednokrotnie już zmagali się z zimnem czy deszczem w czasie akcji.

Tym razem ich zadaniem była organizacja punktu z odżywianiem i nawadnianiem. Od wczesnych godzin porannych grupa 43 osób organizowała i ustawiała stoliki, cięła folię, zabezpieczała stanowiska przed deszczem, kroiła banany, dzieliła czekoladę oraz nalewała wodę i  izotonic. Kiedy wreszcie na trasie pojawili się pierwsi biegacze młodzież z entuzjazmem zagrzewała ich do walki. Niejednokrotnie zakręciła się łza w oku, kiedy biegacze zatrzymywali się po wodę lub czekoladę i mówili „Jak dobrze, że jesteście” …

Chyba nie ma większej nagrody dla wolontariusza, jak usłyszeć takie słowa, które sprawiały, że wszystkim było cieplej.

Około godziny 14.30 praca na stanowiskach dobiegła końca. Po uprzątnięciu stołów, zebraniu i posegregowaniu śmieci wolontariusze wrócili do domów zmoknięci, ale szczęśliwi.

Bieg odbył się niespełna dwa dni temu, ale już dziś dostajemy podziękowania ze strony organizatorów. Pomimo tak niekorzystnych warunków padł nowy rekord krakowskiego maratonu. Trasę w 2h 9 min i 18 sekund pokonał Kanadyjczyk Cyprian Kotut. Rekord padł również w rywalizacji pań. Najszybciej pobiegła Viktorija Khapilina, uzyskując czas 2h 28 minut i 3 sekundy.

Gratulujemy wszystkim, którym udało się ukończyć bieg i cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia!