Szkoła z Pasją Pomagania – razem na Święta, czyli pomagamy podopiecznym Alma Spei

15.03.2020

Święta Wielkanocne, to wyjątkowy czas. Każdy chciałby, aby były one radosne, wyjątkowe, ciepłe i rodzinne. Nie zawsze można spełnić wszystkie marzenia, ale zawsze można spróbować wywołać uśmiech, sprawić radość, rozwiać chmury w deszczowy dzień. To – zawsze można!

Nasza Szkoła już kolejny raz bierze udział w konkursie „Szkoła z Pasją Pomagania”. O tym, że lubimy pomagać, świadczą coroczne zbiórki, kiermasze organizowane przez Szkołę, w których tak chętnie uczestniczą Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy.

Konkurs, w którym bierzemy udział to inicjatywa Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Cele konkursu związane są z ideą pomagania oraz z propagowaniem wartości takich jak pomoc drugiemu człowiekowi z poszanowaniem jego zdrowia i życia, w tym:

1. Uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i ich rodzin, wskazanie możliwości udzielania właściwej pomocy.
  2. Wzmacnianie edukacyjnej roli organizacji pożytku publicznego.
  3. Zbudowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza.
  4. Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.
  5. Wyzwalanie wrażliwości, aktywności, kreatywności wśród młodzieży.
  6. Wyrabianie umiejętności współpracy w grupie.
  7. Zapoznanie uczniów z działalnością Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” jest Organizacją Pożytku Publicznego, która od 2008 roku zapewnia wszechstronną, specjalistyczną, domową pomoc medyczną nieuleczalnie chorym dzieciom z województwa małopolskiego.

Od grudnia 2018r. mamy przyjemność oficjalnie nazywać się Przyjaciółmi Hospicjum jako wolontariusze działający we współpracy z organizacją. W zeszłym roku otrzymaliśmy również Certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania za szerzenie idei niesienia pomocy słabszym, nieuleczalnie chorym. Braliśmy udział w szeregu akcji: zbiórkach, kwestach. Jeździliśmy do Małych Podopiecznych z podarunkami, robiliśmy świąteczne paczki, pisaliśmy listy. Wszystko to, sprawia Nam – Wolontariuszom wiele radości.

W ramach wspólnie podejmowanych działań mieliśmy okazję w marcu 2020 roku uczestniczyć w akcji „Pielucha na Zajączka”, której celem było zorganizowanie zbiórki środków do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci oraz pieluszek. Wolontariusze zorganizowali akcję promocyjną, w której m.in. wykonali własnoręcznie ulotki, plakaty, ozdobili „Pudełko nadziei”, do którego zbierane były dary. Akcja zakończyła się 12 marca 2020roku.

Dziękujemy Wszystkim, którzy okazali serce i dołączyli do naszej akcji: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom. Dziękujemy za mnożenie i dzielenie dobra, jakie stało się z Waszym udziałem, zwłaszcza w tym niezwykłym czasie oczekiwania na Święta Wielkanocne.