Święto Rodziny w klasie 2 b

3 czerwca br. uczniowie klasy 2 b zaprezentowali Rodzicom, z okazji Ich święta, inscenizację pt.”Ptasie radio” . Nie był to jednak doskonale znany  wszystkim wiersz J. Tuwima, a jego okolicznościowa przeróbka. Kłócące się na wstępie ptaszki, szybko doszły do porozumienia i aby sprawić Rodzicom przyjemność, zgodnie zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz złożyły Im życzenia. Rodzice wzięli udział w konkursie zagadek, w którym, na podstawie fragmentów tekstów ułożonych przez dzieci,  musieli odgadnąć o kim z nich jest mowa. Ciekawe, oryginalne, a niekiedy zabawne spostrzeżenia dzieci dostarczyły Rodzicom wielu wzruszeń. Autorzy miłych słów w napięciu oczekiwali, czy adresaci prawidłowo rozwiążą zagadki. Na szczęście wszystkie zagadki  zostały prawidłowo rozwiązane, a rodzice otrzymali nagrody w postaci pięknych, własnoręcznie przez dzieci wykonanych upominków. Na zakończenie uroczystości czekała na wszystkich aktorów lodowa niespodzianka przygotowana przez rodziców. To było bardzo przyjemne i pełne atrakcji  spotkanie.