Światowy Dzień Mycia Rąk

Od 2008 roku z inicjatywy UNICEF 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Nauczyciele podczas lekcji w klasach 1-3 przeprowadzili pogadanki z uczniami o tym, że zarazki i bakterie dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Uczniowie klasy 3b wykonywali plakaty. Uczniowie klasy 3d przeprowadzili doświadczenia ukazujące jak wirusy i zarazki reagują na mydło, mieli okazję zobaczyć jak należy prawidłowo myć ręce. Na koniec, podczas zajęć plastycznych, musieli wykazać się kreatywnością i zaprojektować super bohatera dnia – Mydłomena. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają kiedy należy koniecznie myć ręce. Światowy Dzień Mycia Rąk, dostarczył wielu wrażeń  oraz pokazał, że pewne nawyki i umiejętności należy kształtować od najmłodszych lat, aby zapobiegać chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.