Ślubowanie Pierwszoklasistów

Dnia 23 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej szkolnej społeczności. W tym roku ślubowanie musiało odbyć się bez udziału rodziców. Jednak dzieci wraz z wychowawcami przygotowali dla nich fotograficzne i filmowe relacje.

Na uroczystość przybyły panie Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Przygotowani, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, granie na instrumentach i taniec (polonez kl. 1c). Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała pani dyrektor Anna Hanusiak. Następnie wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy. Najmłodsi otrzymali  również upominki od rodziców,  słodkie co nieco od dyrekcji, pamiątkowe naklejki od starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego oraz zakładki wykonane przez uczniów klas trzecich. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do klas, gdzie spędzili resztę dnia świętując ten wyjątkowy dzień.