Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem

Klasy I-III uczestniczyły w projekcie ,,Pszczoła pokazuje jak dzieci smog truje’’ realizowanym ze środków WFOŚ i GW w Krakowie. Zajęcia w szkole i w pasiece przeprowadził pszczelarz pan Stefan Klimek, który w ciekawy sposób przedstawił historię odkrycia miodu i jego zdrowotnych właściwości. Wyjaśnił jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Przybliżył również dzieciom, jak wygląda życie w ulu. Pan Stefan opowiedział o sposobach porozumiewania się pszczół i zdradził nam inne tajemnice z życia tych pracowitych owadów. Zaprezentował także sprzęt używany w procesie miodobrania. Na koniec odbyła się degustacja miodu lipowego. Największą atrakcją dla uczniów była wizyta w prawdziwej pasiece, gdzie dzieci mogły obserwować pracowite pszczoły. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły również w pracach ogrodniczych, podczas których zasadziły wiele pięknych roślin. Zajęcia były niezwykle interesujące i wartościowe.