Przedstawienie klasy 2 b

Tuż przed świąteczną przerwą, 18.12 Kolegom z klas I-III, a 19.12. Rodzicom, klasa 2b zaprezentowała przedstawienie pt. „Ratujmy święta”. Z powodu niegrzecznego zachowania dzieci istniało zagrożenie, że święta się nie odbędą. Dzięki mądrości płynącej z książek i bajkowym postaciom, które ożyły i pomogły niesfornym braciom dostrzec swoje błędy, udało się zapobiec katastrofie. Bohaterowie inscenizacji zrozumieli, że muszą zmienić swoje zachowanie. Obiecali, że będą szanować i słuchać swoich rodziców, będą się nawzajem wspierać i zgodnie współpracować oraz pomagać w domu. Święta zostały uratowane. Spektakl, w którym oprócz Chłopców, Mikołaja i postaci z bajek, wystąpiły również Elfy, gadające Bombki, Babcia, Mama, Wróżka rozbawił publiczność i został nagrodzony gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, że przesłania zawarte w słowach Mikołaja: „mam nadzieję, że wasze listy do świętego Mikołaja nie będą zwierały tylko egoistycznych życzeń, pomyślcie o innych, o rodzeństwie rodzicach, babci i dziadku. A może o samotnej sąsiadce” oraz Wróżki:

„pamiętajcie kochane dzieci, nim na niebo gwiazdka wzleci, bądźcie grzeczni nie od święta.

I niech każdy z was pamięta, że miłość, przyjaźń, rodzina to najpiękniejsza kraina” pozostaną w pamięci i sercach zarówno widzów jak i aktorów.