Polska tańcem malowana

W dniu 29 listopada 2018 roku, z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej Szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY I PRZEDSZKOLNY KONKURS TAŃCA LUDOWEGO I NARODOWEGO „POLSKA TAŃCEM MALOWANA” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 95 im Władysława Broniewskiego w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości ( przeprowadzonych przez szkoły III Dzielnicy Miasta Krakowa, a finansowanych przez Urząd Miasta). Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez taniec i muzykę, propagowanie kultury ludowej oraz rozbudzenie zainteresowań historią polskich tańców narodowych wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W konkursie wzięły udział 4 Szkoły Podstawowe oraz 3 Samorządowe Przedszkola z dzielnicy „Prądnik Czerwony”. 200 małych artystów, na wysokim poziomie, zaprezentowało tańce narodowe i ludowe m.in. poloneza, polkę, trojaka, kujawiaka i krakowiaka. Dzieci występowały w barwnych strojach ludowych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie klasa 1a

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie klasa 1d i 1e

III miejsce – Samorządowe Przedszkole nr 20 w Krakowie grupa III

Wyróżnienie otrzymali :

Szkoła Podstawowa nr 128 w Krakowie klasa 1b

Szkoła Podstawowa nr 114 w Krakowie klasa 3b

Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie klasa 2c

Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie klasa 3a

Samorządowe Przedszkole nr 123 w Krakowie grupa IV

Samorządowe Przedszkole  nr 122 w Krakowie grupa IV

Wszystkim młodym wykonawcom oraz ich wychowawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!