Na nartach po uśmiech – Wolontariusze podczas VI edycji zawodów „Szkoła z pasją pomagania”

22.02.2020

VI edycja zawodów „Na nartach po uśmiech” w Sieprawiu, to wydarzenie, które zostaje w pamięci na długo. Za sprawą celu, który jest szczytny, oraz za sprawą atmosfery, która wtapia się idealnie w klimat wolontariatu.

22 lutego 2020 r., wolontariusze z naszej Szkoły mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w zawodach, których celem było m.in. zebranie funduszy na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”. Zawody, są również częścią projektu „Szkoła z pasją pomagania”, w którym uczestniczymy drugi rok z rzędu. Wszyscy krzątali się już od rana. Jedni przy obsłudze stoisk z watą cukrową, inni w biurze zawodów, jeszcze inni zjeżdżając na nartach. Każdy pomagał jak umiał i na miarę swoich możliwości, za to z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy, który sprawiał, że iście wiosenna aura nie zdołała pokrzyżować narciarskich planów. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Począwszy od 4 do 13 lat. Wśród uczestników były Rodziny Podopiecznych z Hospicjum, wolontariusze i gość specjalny – Sebastian Litner – freeskier i freelanceartist. W zawodach nie było przegranych – zwycięzcą był każdy, dlatego złote medale otrzymali wszyscy. Impreza dostarczyła nam mnóstwa atrakcji., dobrej zabawy w przemiłej, rodzinnej atmosferze. Podziwiając sportowe wyczyny narciarzy, mogliśmy wziąć udział w pamiątkowych sesjach fotograficznych w fotobudce, skosztować pyszności z grilla, prawdziwego, domowego żurku, waty cukrowej. Niektórzy nawet wyglądali jak żywe dzieła sztuki, a to za sprawą dwóch pań, który czarowały bajkowe wzory nie tylko na twarzach dzieci. W odwiedziny wpadł również Olaf – uroczy bałwanek z filmu Frozen.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w akcji, za cudowną atmosferę za pasję pomagania, którą chyba zostaliśmy „zarażeni” wszyscy i na zawsze!

Relację z zawodów, można obejrzeć również na stronie http://www.pousmiech.pl/wp/relacja-z-vi-edycji-zawodow-na-nartach-po-usmiech/