Festiwal Zdrowia

W ramach cyklicznie organizowanego Festiwalu Zdrowia, uczniowie klas 1-3 przez cały tydzień realizowani rozmaite zadania związane z zagadnieniami z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Zgodnie z tegorocznym hasłem festiwalu ,,O higienę wszyscy dbamy i zdrowo się odżywiamy’’ skupiono się na promowaniu zdrowego odżywiania, aktywności ruchowej oraz przestrzeganiu zasad higieny.

W klasach rozwiązywano zagadki, quizy, rebusy, oglądano prezentacje i filmy edukacyjne. Nie zabrakło zajęć praktycznych.

Dzieci z klasy 1c wykonywały owocowo-warzywne stworki. W klasie wykonano  smakowite owocowe jeże i  zdrowe przekąski. Powstały też pomysłowe owoce z surowców wtórnych. Uczniowie 1a wykonywali piramidy zdrowia.

Uczniowie 2b przygotowali wyśmienite owocowe i warzywne desery: koktajle, szaszłyki i sałatki. Piękne,  smakowite, a przede wszystkim pełne witamin jeże wykonali uczniowie klasy 2d. Samodzielne przygotowanie zdrowotnych smakołyków było dla dzieci atrakcyjne i dało im wiele satysfakcji. Stanowiło też okazję do omówienia i utrwalenia wiedzy o witaminach zawartych w owocach i warzywach.

Klasy trzecie wykonywały plakaty w programie Paint zachęcające do jedzenia warzyw i owoców. W klasie 3 b powstała książka kucharska z przepisami na zdrowe i pyszne sałatki, desery i koktajle. Uczniowie klasy 3d przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie według własnych przepisów, do których  w ramach zajęć z informatyki  wykonali reklamy.