Jak co roku, 21 kwietnia, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Ziemi.

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w projekcie poświęconym temu wydarzeniu. W ramach projektu m.in. zapoznali się z prezentacją, mieli możliwość zaprojektowania kartki z życzeniami dla Ziemi,  wzięli udział w quizie.

Uczniowie klas 1-3 realizowali zadania związane z ochroną środowiska w ramach Festiwalu Zdrowia. Oglądali filmy i prezentacje multimedialne, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy, wykonywali prace plastyczne związane z poruszanymi tematami. W trakcie zajęć rozwijających zastanawiali się jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczone środowisko i rozwiązywali interaktywne zadania z programu Ekoeksperymentarium.

Wszystkie podejmowane działania miały uświadomić uczniom, że mamy wielką szansę naprawić wyrządzone naturze szkody. Nasze wybory, nasze działanie i nasza wiedza mają wpływ na nasze bezpośrednie otoczenie, a to ono przecież tworzy środowisko, w którym żyjemy.