Nasza szkoła nosi imię  polskiego poety,  Władysława Broniewskiego. 27.01.2021r. obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. W tym dniu uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, przypomnieli sobie życiorys i utwory tego wybitnego poety. Dzieci chętnie zadawały pytania chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o patronie. Powstały ciekawe prace plastyczne inspirowane wierszami.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali się do konkursu recytatorskiego ,,Nasz patron – Władysław Broniewski’’. Zaprezentowane zostały wybrane wiersze  z bogatego dorobku naszego poety. Recytacja wiersza ,,Bagnet na broń’’ była dla uczniów wyjątkowo wzruszającym przeżyciem. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za piękne przygotowanie się do konkursu.