Bądźmy razem - przedstawienie bożonarodzeniowe

W piątek, 22 grudnia 2023 r. uczniowie klas 4a i 4c zaprosili całą społeczność szkolną na bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „Bądźmy razem”.

Młodzi aktorzy opowiedzieli zebranym wydarzenia sprzed tysięcy lat, na pamiątkę których corocznie obchodzimy święta Bożego Narodzenia. W zabawny sposób przypomnieli także o tym, że najistotniejsze w nadchodzących świętach jest to byśmy spędzili je razem, wśród najbliższych, byśmy potrafili wybaczyć sobie wszystko co złe, zapomnieć o nieporozumieniach i sporach, byśmy byli sobie bardziej bliscy niż w zwykłe dni.

Przesłanie płynące z opowieści czwartoklasistów pięknie podkreślały kolędy i współczesne pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu instrumentalnego, a także podkreślała piękna scenografia.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie występu, który tak wspaniale wprowadził całą szkolną społeczność w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Życzyła wszystkim, aby – zgodnie z przesłaniem płynącym z przedstawienia – spędzili święta w radosnej bliskości z rodziną i przyjaciółmi.