Akademia Fizyki

08.01.2024

W dniu 8.01.2024 r klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach Akademii Fizyki dotyczących światła. Uczniowie poznawali między innymi co to jest światło i jakiego jest koloru. Każde dziecko wyczarowało tęczę i poznało magiczne efekty pracy z laserem. Zobaczyli również urządzenia, które światłem sterują. Dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać wiedzę o świetle, by zobaczyć to czego inni nie widzą? Dzieci opatrzyły na świat okiem muchy- oglądając magiczne obrazy w kalejdoskopie.

Ponadto odkrywały tajemnice stroboskopu i dowiedziały się jak zatrzymać obraz będący w ruchu. Odkrywały sekret rozróżniania dobrych okularów przeciwsłonecznych od tych bez filtra UV.

Dzieci miały okazję zobaczyć przedmioty używane w codziennym życiu, których działanie oparte jest na optyce. Zajęcia były niezwykle ciekawe i bardzo podobały się uczniom.