Apel z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości

Do szkolnych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klas I-III przygotowywali się od dłuższego czasu. Wykonywali prace plastyczne, które udekorowały szkolne korytarze, uczyli się patriotycznych pieśni, wykonywali ozdoby narodowe, które przypięli do galowych strojów w trakcie szkolnej uroczystości.

Apel z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości odbył się 13 listopada. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. W inscenizacji, która przypomniała wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, uczestniczyły dzieci z 1 b, 1 c oraz przedstawiciele pozostałych klas. W trakcie programu wszystkie klasy kolejno śpiewały, przygotowane na tę okazję, wybrane pieśni patriotyczne. Uroczystość wzbogaciły również piękna instrumentacja do muzyki F. Chopina w wykonaniu klasy 1d oraz „Krakowiak” w wykonaniu pierwszoklasistów.

Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Poradowska podziękowała wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za przygotowanie uroczystości.