5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W naszej szkole z tej wyjątkowej okazji wolontariusze przygotowali kilka niespodzianek dla swoich koleżanek i kolegów.

Uczniowie mieli okazję wesprzeć chore dzieci pisząc do nich listy lub kartki w ramach akcji „Marzycielska poczta” (www.marzycielskapoczta.pl/miedzynarodowy-dzien-wolontariusza/.

Chętni i uzdolnieni literacko mogli napisać opowiadanie pt. „Dobro powraca, czyli dlaczego warto pomagać?”. Dla uzdolnionych plastycznie ogłosiliśmy konkurs na logo Szkolnego Klubu Wolontariatu. W konkursach mógł wziąć udział każdy, kto miał na to ochotę.

Dodatkowo w tym dniu wszyscy byli ubrani na czerwono – w kolorze serca, aby upamiętnić, że praca wolontariusza to dar serca, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi oraz wszystkim, którzy są w potrzebie.

Na długiej przerwie zorganizowaliśmy happening, podczas którego wolontariusze roznosili ulotki promujące działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi wolontariuszy.

W czwartek, 6 grudnia podsumowaliśmy całoroczne działania Szkolnego Klubu Wolontariatu podczas prezentacji multimedialnej, która spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Cały dzień obfitował w radość i uśmiech widoczny na twarzach wszystkich i małych, i dużych.

Dziękujemy wszystkim za ten rok pracy, za serce, za pomocną dłoń, za uśmiech i życzliwość. Przed nami jeszcze sporo wyzwań, nowych pomysłów i akcji, w których z przyjemnością będziemy uczestniczyć.

Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom za wspieranie naszych działań i czynny w nich udział. Dzieciom i Młodzieży za ich zaangażowanie w przygotowanie akcji oraz za czynne uczestnictwo w każdej z nich.