Zielona szkoła w Jarnołtówku

19.09.2018

W dniach 15 – 19 października klasy 6c i 6d wyjechały na zieloną szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych Karolinka w Jarnołtówku. Program wyjazdu obejmował różnego rodzaju aktywności – wycieczki tematyczne, zajęcia muzyczne, świetlicowe, plastyczne, ruchowe oraz integracyjne.

Pierwszego dnia uczniowie udali się na spacer po okolicy, poznali historie i legendy Jarnołtówka, zobaczyli Żabie Oczko, spacerowali wzdłuż Złotego Potoku. Drugiego dnia odwiedzili min. Kopalnię Złota w Złotym Stoku oraz Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku, Średniowieczny Park Technologiczny, obejrzeli wystawę minerałów, samodzielnie szukali złota, a wieczorem bawili się na dyskotece. W trzecim dniu czekała na uczestników nie lada atrakcja – zajęcia sportowo-rekreacyjne w Głuchołazach, podczas których mogli spróbować swoich sił w paintballu, mogli jeździć na segwayu, gonić się w okopach, wejść do crashball’ów, przebiec slalom w alkogoglach. Zabawom nie było końca! Wieczorem dzieci rozśpiewały się na karaoke. Ostatniego dnia odbyła się wycieczka piesza na najwyższy szczyt gór Opawskich – Biskupią Kopę. Widoki z wieży na szczycie były niesamowite. Po powrocie dzieci miały możliwość nauki gry na bębnach afrykańskich, śpiewania i tańczenia. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i … pianek;)