Wycieczka klasy 3e

W piątek, 11 czerwca 2021r., uczniowie z klasy 3 e pojechali na wycieczkę do Miechowa i Goszczy. W Miechowie spotkali się z Leśniczym, który zaprowadził ich do Izby Edukacji Leśnej. Tam bardzo ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach występujących na terenie Nadleśnictwa Miechów. Następnie przeprowadził uczniów przez ścieżkę edukacyjną, zwracając uwagę na różne tablice dydaktyczne. Zaprosił uczniów na zajęcia, w trakcie których dzieci rozpoznawały różne gatunki drewna, układały puzzle i charakteryzowały drzewa. W nagrodę za wzorową pracę otrzymały breloczki z wiewiórką, zakładki do książki i ołówki. Następnie autokarem dzieci pojechały do Goszczy. Tam czekał na nich drugi Leśniczy. Podarował im książki „Zostań pomocnikiem Leśnika”. Klasa została podzielona na grupy, które  wspólnie ze swoimi opiekunami przemierzały ścieżkę dydaktyczną, rozwiązując zadania zawarte w książkach. Po wykonaniu ostatniego zadania wszystkie grupy spotkały się na polanie, gdzie dzieci mogły się wspólnie bawić. Biegały, skakały, grały w piłkę. W zabawach wykorzystały również chustę animacyjną. Rodzice upiekli kiełbasę i zaprosili dzieci do wspólnego posiłku. Kiełbasy wszystkim smakowały. Humor dopisywał. Wycieczka się udała, była pouczająca. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone, ale pełne wrażeń.