Wolontariusze na rzecz Alma Spei

„Każdy może zostać Świętym Mikołajem”

Pod hasłem „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”, klasa 7a realizowała akcję na rzecz chorej dziewczynki – Marysi, podopiecznej Hospicjum dla Dzieci w Krakowie „Alma Spei”. Po konsultacji z koordynatorem wolontariatu i analizie potrzeb uczniowie wraz z rodzicami zebrali niezbędne rzeczy takie jak: pieluchy, ubrania, środki higieny dla niemowląt. Całość została świątecznie zapakowana i wraz z życzeniami trafiła do chorej dziewczynki.

Szkolny Klub Wolontariatu

Spotkania z wolontariatem w ramach projektu „Wolontariat – pomaganie przez działanie”

Od stycznia bieżącego roku szkolnego w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny, którego adresatem są dzieci i młodzież z klas 5-7 „Wolontariat – pomaganie przez działanie”.

W dniu 25 stycznia odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Roberta Rajcę dla klasy 5c. Podczas warsztatów została przedstawiona historia Mai – podopiecznej Hospicjum "Alma Spei". Uczniowie aktywnie reagowali na opowieść o dziewczynce – małej bohaterce, której życie mimo wszystko nie różniło się zbytnio od życia jej równolatków, dzieci zdrowych. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania dotyczące instytucji jak też pracy i życia codziennego w Hospicjum, jako placówki zajmującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi.

„Pielucha na Zajączka – wolontariusze dla Alma Spei”

Okres Świąt Wielkanocnych to finał corocznej akcji „Pielucha na Zajączka”, organizowanej przez hospicjum dla dzieci „Alma Spei” w Krakowie. Dzięki akcji podopieczni hospicjum obdarowani zostali środkami higienicznymi dla niemowląt i dzieci.

W ostatnim tygodniu przed świętami wolontariusze z naszej szkoły wraz z rodzicami w obecności pracowników hospicjum przekazali zebrane wcześniej materiały wprost do domów małych podopiecznych. W akcji wzięli udział uczniowie klas siódmych: Valeriia Agarkova, Szymon Jarubas, Ewa Skomro, Dariusz Domagała, Patryk Górowski, Antoni Stańczykiewicz. Była to doskonała okazja, aby poznać osobiście rodziny, do których trafiły zbierane przez nas dary.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji zbiórki, transporcie darów. Tym, którzy ofiarowali nie tylko rzeczy materialne, ale przede wszystkim chęci i swój wolny czas – rzecz jakże cenną w dzisiejszym świecie.

O tym, jak szeroki zasięg miała akcja świadczą ogromne ilości zebranych rzeczy. Na stronie www hospicjum czytamy:

Zebraliśmy w sumie

1049 paczek pieluch

1857 paczek chusteczek

1613 środków higienicznych

od 38 ofiarodawców (szkół, darczyńców, firm, fundacji)!

To dzięki Waszej ofiarności i Waszemu wielkiemu sercu udało nam się wspólnie sprawić, że świąteczne życzenia są czymś więcej niż tylko słowami. Dlatego z całego serca chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom za przekazane pieluchy, środki opatrunkowe i higieniczne.

Kwestujemy na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” w Krakowie

W maju i czerwcu roku szkolnego 2017/2018 wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w kwestach zorganizowanych przez koordynatora wolontariatu „Alma Spei” - Roberta Rajcę.

To kolejna inicjatywa realizowana w ramach projektu „Wolontariat – pomaganie przez działanie”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów oraz rodziców. Kwesty odbywały się przez okres dwóch miesięcy w niedziele przy kościołach na terenie Krakowa. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie - rodzicom oraz wolontariuszom za wspieranie inicjatywy, a darczyńcom za datki.