Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy 2018

14.04.2018

W dniu 14 kwietnia nasza Szkoła uczestniczyła w  Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym. Po pamiątkowym zdjęciu na tle SP95 o godzinie 9:30 ponad 70 rowerzystów (dzieci, rodziców, nauczycieli) ruszyło na miejsce zbiórki na plac Szczepański. Organizatorem przejazdu było Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. O godzinie 10:00, w asyście Policji i Straży Miejskiej, ponad 500 osób ze wszystkich krakowskich szkół ruszyło w 10 kilometrową trasę ulicami:  Plac Szczepański - Szczepańska - Rynek Główny - Sienna - Gertrudy - Podwale - Powiśle - Zwierzyniecka - Krasińskiego - Mickiewicza - Słowackiego - Pawia - Tunel - Lubomirskiego - Rondo Mogilskie - Mogilska - Al. Jana Pawła II - plac w parku Lotników Polskich. Przejazd skończył się  około godziny 11:30 w Parku Lotników Polskich, gdzie odbyło się losowanie nagród rzeczowych oraz został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie w stylu retro. Spośród naszej reprezentacji dwóm osobom udało się wylosować nagrody. Piękna słoneczna pogoda w tym dniu sprawiła, że sporo osób udało się na piknik do Parku Lotników. Około godziny 12:00 część uczniów z nauczycielami wróciła do Szkoły.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i do zobaczenia w przyszłym roku!