Światowy Dzień Wody

W piątek, 22 marca, obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność  w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez  uczestnictwo   w specjalnych lekcjach poświęconych tematowi kryzysu wodnego. W klasach młodszych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem prezentacji i filmu, przygotowane materiały miały wskazać jak ważną  rolę odgrywa woda w naszym życiu. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie wykonali plakaty na temat oszczędzania i dbania o wodę.

W tym dniu uczniowie zrezygnowali z picia słodkich napojów na rzecz wody, a podczas zajęć wychowawczych zaprojektowali ulotki oraz hasła dotyczące znaczenia wody dla człowieka oraz sposobów jej oszczędzania. Odbyły się lekcje wf, na których motywem przewodnim była woda. Do wspólnych obchodów starsiuczniowie zaprosili  uczniów  klas młodszych, którzy podczas przerw, w sali biologicznej, badali właściwości wody.