„Stop pustym miskom” – czyli pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Zima, to niewątpliwie czas bardzo ciężki, zwłaszcza dla zwierząt. Niskie temperatury, srogi mróz, wiatr i bezdomność dają się wtedy we znaki zwłaszcza zwierzętom „bezdomniakom”, ale również osobom, które pomimo, iż same niewiele mają, opiekują się bezdomnymi zwierzętami, niejednokrotnie zapewniając im schronienie i dzieląc się z nimi swoim posiłkiem.

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom Szkolny Klub Wolontariatu, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dog Rescue, zorganizował akcję, której celem było m.in. zebranie karmy, kocy, poduszek oraz innych niezbędnych rzeczy, które pomogłyby zwierzętom oraz ich opiekunom przetrwać zimę. Akcją trwała cały listopad. Pod hasłem „Stop pustym miskom”, wolontariusze przygotowali kampanię reklamującą przedsięwzięcie. Samodzielnie wykonali gazetkę tematyczną oraz banery i plakaty promujące akcję. Służyli też informacją na temat działań podejmowanych na rzecz schroniska i jego podopiecznych.

Miło nam poinformować, że akcja zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Uczniów, Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli udało nam się zebrać mnóstwo rzeczy, które niebawem trafią w do podopiecznych Stowarzyszenia Dog Rescue.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do akcji i służyli pomocą. Dobrym słowem, transportem, uśmiechem sprawiali, że wraca do nas za każdym razem wiara, że wszystkie podejmowane działania mają sens, a dobro powraca!

Z całego serca dziękujemy!