ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Minęły już dwa miesiące od wstąpienia najmłodszych uczniów w mury naszej szkoły. Jeszcze do niedawna przedszkolaki, od września systematycznie wdrażali się w rolę uczniów. Ukoronowaniem tych wysiłków było przygotowanie przedstawienia poprzedzającego uroczyste pasowanie na uczniów.

W związku z przypadającą w tym roku jubileuszową, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,  w inscenizacji wykorzystano wiersze, piosenki i legendy ściśle związane z dużą Ojczyzną – Polską i małą Ojczyzną, jaką jest miasto Kraków.

Zespoły klasowe zaprezentowały legendy: klasa 1a legendę  „O Gołębiach Henryka Probusa”, klasa 1b „O Smoku Wawelskim”, klasa 1c „O Lajkoniku”, a klasy 1d i 1e wspólnie legendę o „Panu Twardowskim”.

Przedstawienie urozmaicone było piosenkami  i  tańcami tematycznie związanymi z inscenizacją. Nie zabrakło krakowiaka, pięknie wykonanego przez uczniów z klas 1a, b i c oraz dostojnego poloneza w wykonaniu  uczniów klas 1d i 1e, który zrobił na widzach ogromne wrażenie.

Występ wypadł znakomicie, a zawarte w treści wierszy akcenty patriotyczne na pewno zapadły w serca małych aktorów.

Po przedstawieniu  nastąpiło uroczyste przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 95. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, potem przyrzeczenie złożyli także ich rodzice.

Pani Dyrektor Elżbieta Poradowska dokonała pasowania uczniów poszczególnych klas, a następnie wygłosiła krótkie przemówienie, w którym pochwaliła wysiłek włożony przez dzieci.