"Samorząd robi wiosnę" - spotkanie Samorządów Uczniowskich

10.04.2024 r. Samorząd Uczniowski uczestniczył w spotkaniu Samorządów Uczniowskich Krakowa pt. "Samorząd robi wiosnę" - organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.

W pierwszej części uczniowie i opiekunowie rad uczniowskich mieli okazję zapoznać się informacją o inicjatywach, które przygotowały samorządy różnych szkół w bieżącym roku szkolnym. Zastępca przewodniczącego rady Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły, Sara Smoliński z klasy 7b, przygotowała prezentację o działalności Samorządu SP95 w pierwszym półroczu.

W części drugiej uczniowie brali udział w warsztatach „Sprawczy samorząd uczniowski - od pomysłu do działania, czyli jak tworzyć, inicjować, działać, współpracować”, a opiekunowie samorządów uczniowskich współpracowali nad wypracowaniem rocznego planu wsparcia samorządów przez Miasto Kraków.

Spotkanie zorganizowano w budynku Klastra Innowacji Społecznych w Krakowie. Było to cenne doświadczenie dla wszystkich uczestników.