ROCZNICE WRZEŚNIA

ROCZNICE WRZEŚNIA

II wojna światowa to jeden z najtragiczniejszych okresów w historii współczesnej Polski. Co roku we wrześniu przypominamy uczniom o tamtych wydarzeniach, o bohaterstwie walczących, o okrucieństwie wojny oraz o wielkiej wartości pokoju.

W bieżącym roku szkolnym tragiczne wydarzenia września 1939 r. upamiętniliśmy poprzez realizację projektu edukacyjnego. W czwartek, 20 września, podczas lekcji wychowawczej, uczniowie klas 4-8 zapoznali się historią II wojny światowej przedstawioną na zdjęciach i innych materiałach multimedialnych z tego okresu. Następnie, pracując w grupach, przygotowali plakaty opowiadające o najważniejszych wydarzeniach z lat 1939-1945 i bohaterstwie Polaków na polach walki. Na plakatach nie mogło zabraknąć symboli: Polski Walczącej, żółwia, który malowany na murach okupowanych przez hitlerowców polskich miast miał nawoływać: "Dla wroga pracuj powoli!" czy też Victorii - znaku wolności i zwycięstwa.

Stworzono oryginalne prace, z których powstała wspaniała galeria na korytarzu I piętra.