Razem na święta

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie każdego roku zawsze bardzo chętnie angażuje się w akcje społeczne, niosące bezinteresowną pomoc, szczególnie w okresie przedświątecznym. W tym roku przyłączyliśmy się do akcji "Razem na Święta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Szczególnie w przedświątecznym okresie wiele osób czeka na wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Nauczanie zdalne w niczym nam nie przeszkodziło, aby wykonać drobny upominek dla naszych najbliższych. W ramach akcji #RazemNaŚwieta w szkole przeprowadzono:

• akcję mikołajkową dla podopiecznych Fundacji Alma Spei w Krakowie – klasy 6a, 6b, 6c, 8b, 8c, 8d.
  • pomoc socjalną dla podopiecznych Fundacji Alma Spei w Krakowie – klasy 4b, 7b, 7c.
  • zbiórkę żywności „Gwiazdka dla Zwierzaka” dla Schroniska dla zwierząt w Krakowie,
  • zbiórkę żywności dla zwierząt ze Stowarzyszenia Dog Rescue,
  • klasa 4b wykonała kartki świąteczne dla rodzin związanych z Fundacją Alma Spei,
  • klasa 4c wykonała kartki świąteczne dla osób samotnych z najbliższego otoczenia uczniów.

Wszystkie prace były wykonane z ogromnym zaangażowaniem i niezwykłą starannością.