Projekt ,,Kraków – moja mała Ojczyzna” w klasie 3b

W klasie 3b realizowany jest projekt ,,Kraków – moja mała Ojczyzna’’, który ma na celu rozbudzić u dzieci zainteresowanie historią i kulturą regionu. W ramach projektu uczniowie poznają tradycje i zwyczaje charakterystyczne dla regionu,  w którym mieszkają.

W ramach projektu dzieci przygotowały prezentacje multimedialne o Krakowie zawierające informacje o najciekawszych miejscach i zabytkach miasta.

Nawiązana została współpraca z p. Małgorzatą Surmą z CM im. H. Jordana, która przeprowadziła warsztaty regionalne: ,,Strój krakowski’’, ,,Jak mieszkano na wsi – budownictwo na przykładzie Krakowiaków i Górali’’ oraz ,,Czym dawniej zajmowali się ludzie na wsi (ginące zawody)’’.

W okresie świątecznym uczniowie poznali historię szopki krakowskiej, a następnie samodzielnie wykonali szopkę w technice przestrzennej i płaskiej. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały prace na konkurs ,,Widokówka z Krakowa’’ oraz ,,Sztuka Ludowa Małopolski’’, przedstawiając na płótnie motyw kwiatowy w sztuce ludowej.

W konkursie ,,Widokówka z Krakowa’’ wyróżnienia otrzymali: Jan Kolasiński, Marta Rosiek, Bartosz Gacek.