Pożegnanie ósmoklasistów

25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów ósmej klasy.

Uroczystość rozpoczęła się od ceremonii przekazania sztandaru szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podkreśliła, że każdy z absolwentów może dziś z dumą spojrzeć w lustro i powiedzieć do siebie: dziś wiem i umiem znacznie więcej niż wczoraj. Bo nie jest najważniejsze, by być lepszym od innych. Najważniejsze jest, by być lepszym od samego siebie z dnia wczorajszego. To jest prawdziwa miara sukcesu!

W obecności wychowawców, tych obecnych i tych z wcześniejszych etapów życia szkolnego, oraz rodziców, uczniowie odebrali świadectwa,  dowód na to, że potrafią:

• słowami opisywać świat i dobrze porozumiewać się z jego mieszkańcami – w języku ojczystym jak i dwóch językach obcych;
  • myśleć logicznie i rozwiązywać życiowe równania z wieloma niewiadomymi;
  • wyszukiwać to co jest ważne, i odsiewać od tego co jest tylko bzdurą czy bzdetą;
  • kreatywne rozwiązywać problemy z pomocą wszechobecnej informatyki;
  • znajdować nić porozumienia pomimo czasami nieuniknionych sporów i kłótni;
  • współpracować w zespole;
  • być aktywnym uczestnikiem życia i kultury, a nie tylko obserwatorem.

Pani Dyrektor życzyła Absolwentom wielu sukcesów w nowych szkołach, nieustannego entuzjazmu w odkrywaniu kolejnych tajemnic świata nauki, odwagi w stawianiu pytań i determinacji w poszukiwaniu odpowiedzi. Również młodsi koledzy - siódmoklasiści, przygotowali dla absolwentów ciepłe słowa pożegnania i serdeczne życzenia.

Samorząd Uczniowski przygotował dla Absolwentów niespodziankę – filmowe życzenia i skecze z życia szkoły. Zapraszamy do obejrzenia tutaj.