Mnóż Dobro Dziel Nadzieję – czyli wolontariat w czasie pandemii

17.05.2020

W dniu 17 maja 2020r, zakończyła się akcja zainicjowana przez Szkolny Klub Wolontariatu pod hasłem „Mnóż dobro, dziel nadzieję”. Celem akcji było promowanie, ukazywanie działań prospołecznych mających na celu pomoc ludziom, zwierzętom w tym niewątpliwie trudnym czasie - pandemii. Uczniowie naszej Szkoły – Wolontariusze jak zawsze stanęli na wysokości zadania i pokazali, że pomagać można w każdych warunkach i na wiele możliwych sposobów. Otrzymaliśmy prezentacje, filmiki, na których prowadzicie zajęcia online z udzielania pierwszej pomocy, dzielicie się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi koleżankami i kolegami, organizujecie zbiórki karmy dla zwierząt, pomagacie w schroniskach, robicie zakupy osobom starszym, pomagacie bezdomnym ofiarując ciepłe posiłki. Wszystko to, co zrobiliście jest wspaniałe i napełnia nadzieją, otuchą, której tak bardzo wszystkim potrzeba. Dziękujemy za wszystko w imieniu tych, którym przywróciliście uśmiech, podaliście pomocną dłoń, rozjaśniliście pochmurny dzień. Akcja dobiegła końca, ale idea pomagania jest i będzie z nami nadal, dlatego zachęcamy do dalszego dzielenia się z nami Waszymi dobrymi uczynkami. Przesyłajcie filmiki, prezentacje. Te – otrzymane do tej pory, które mają Waszą zgodę na publikację, znajdą swoje miejsce na stronie Szkoły. Wszystkie nagrodzimy dyplomami online, a po powrocie do szkoły drobnymi upominkami.

Dziękujemy Wszystkim razem i każdemu z osobna!

film 1

film 2