Listy do M., czyli projekt klasy 6 c

O tym, że piszemy listy do Świętego Mikołaja wiemy od lat i z pewnością żadnego dziecka a czasem i dorosłego nie trzeba do tego przekonywać, bo przecież po co są marzenia? Po to, aby mieć cel, aby do nich dążyć. Czy kiedykolwiek jednak ktoś pomyślał o tym, czego potrzebowałby Święty Mikołaj? O czym On marzy?

Zadając sobie to pytanie klasa 6 c postanowiła, że w tym roku napisze listy - „ Listy do M…” czyli do Mikołaja, ale takie, w których sami coś ofiarują.

Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie na zajęciach z języka angielskiego pisali listy, w których wymyślali najróżniejsze rzeczy, które mogliby ofiarować Świętemu za jego dobroć i wszystkie prezenty. Uczniowie prześcigali się w pomysłach. Począwszy od udoskonalonych sań, poprzez czapkę „niewidkę”, prezenty niespodzianki, ciepłe rękawice aż do scenek przygotowanych w języku angielskim, które odzwierciedlały codzienne życie Świętego Mikołaja.

Celem projektu były przede wszystkim: praktyczne zastosowanie języka obcego w mowie i piśmie, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym w sytuacjach dnia codziennego, kształcenie umiejętności pracy w grupie z zachowaniem zasady fair play oraz rozwijanie zainteresowań językiem obcym.

Dodatkowo realizacja projektu pozwoliła uczniom wczuć się w rolę „Współczesnego Mikołaja”, co sprawiło im wiele radości.

Prace uczniów można obejrzeć na specjalnie zorganizowanej wystawie, która znajduje się na parterze.