Lato w szkole

Ponad 80 uczniów brało udział w I turnusie półkolonii  zorganizowanej w ramach akcji „Lato w szkole”. W dn. 27.06-1.07.br. odbywały się wycieczki i zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie szkoły. Uczestnicy odwiedzili  Ogród Doświadczeń,  gdzie pod kierunkiem nauczycieli przeprowadzali samodzielnie doświadczenia z  fizyki.  Zwiedzili  ruiny Zamku w Rabsztynie oraz  dom rodzinny Antoniego Kocjana, wybitnego konstruktora lotniczego szybowców, współpracownika wywiadu  AK.  Obejrzeli pozostałości,  położonego  w malowniczej okolicy nad jeziorem,  zamku królewskiego w Dobczycach, oraz skansen. Seans filmowy  w kinie, wycieczka do Ogrodu Zoologicznego to kolejne punkty programu, które urozmaiciły zajęcia. W ostatnim dniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, w trakcie którego uczniowie mieli okazję obejrzeć film oraz przypomnieć sobie jak dbać o własne bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku. Mimo upałów, pobyt  na półkolonii dostarczył uczestnikom wielu miłych wrażeń.