KSIĄŻKI Z AUTOGRAFEM W ZBIORACH BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Nasza biblioteka posiada w swoich zbiorach egzemplarze książek opatrzone autografem autora. Większość  z nich ma specjalne dedykacje dla naszej biblioteki i jej czytelników..

Autografy należą między innymi do następujących osób:

• Wanda Broniewska - żona Władysława Broniewskiego, patrona naszej szkoły
  • Karol Kozłowski - pisarz książek i wierszy dla najmłodszych czytelników
  • Waldemar Cichoń - pisarz tworzący niezwykle popularne książki dla dzieci. Szczególną popularnością wśród młodych czytelników cieszy się obecnie seria humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zalicza się także tytuł: „Cukierku, ty łobuzie!”
  • Wiesław Barczewski - szopkarz krakowski, z zawodu inżynier mechanik i organista. W konkursie szopek krakowskich uczestniczy od 1980 roku. Założył i przez wiele lat kierował Towarzystwem Prądnickim, skupiającym miłośników dorzecza Prądnika
  • Beata Kołodziej - autorka wierszy, opowiadań i bajek dla dzieci. Pisze również teksty piosenek i scenariusze. Opublikowała dotąd ponad 50 książek, a najbardziej znaną z nich jest zapewne „Krakowska przygoda”
  • Irena Koźmińska - założycielka Fundacji i później kampanii społecznej „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”
  • Lidia Miś – autorka książek dla dzieci w tym bardzo znanej serii: „Opowieści biblijne dziadzia Józefa”