„Korona z głowy, czyli Królowie wolontariatu w czasie pandemii”.

„Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie, gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi, gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat” – Nick Vujicic.

Tymi słowami kierowali się uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Szkolny Klub Wolontariatu Korona z głowy, czyli Królowie wolontariatu w czasie pandemii”.

Wśród nadesłanych prac szczególne wyróżnienia za zorganizowane działania otrzymali:

Hanna Książek (5b), Julia Trzos (7c) oraz Michał Rutkowski (8c).

Uczestnicy w pracach konkursowych opisali oraz zilustrowali swoje akcje, między innymi:

- zorganizowanie sąsiedzkiego kiermaszu z rękodziełem. Za zebrane pieniądze zakup karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska;

- zorganizowanie sąsiedzkiej zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska;

- pomoc sąsiedzka przy wyprowadzaniu psów, odśnieżaniu podjazdu i chodnika;

- obdarowanie sąsiadów własnoręcznie zrobionymi pierniczkami;

- włączenie się do szkolnych zbiórek (np. Gwiazdka dla Zwierzaka);

- opieka nad zwierzętami (np. wykonanie karmnika i dokarmianie ptaków w okresie zimowym).

Jak widać pomaganie innym, nawet o czasie pandemii nie jest trudne, a przynosi uśmiech i radość w sercach wielu osób i zwierząt????

Bierzmy przykład z takich osób jak Hania, Julia i Michał – dzielmy się sercem i uśmiechem z innymi!