Konkurs „Gdy pytasz mnie, czym Ojczyzna jest – odpowiem…”

09.04.2018

Uzdolnieni artystycznie uczniowie naszej szkoli wzięli udział w konkursie pod tytułem „Gdy pytasz mnie, czym Ojczyzna jest – odpowiem…”. Projekt Stowarzyszenia Polonistów został objęty Patronatem Honorowym Urzędu Miasta Krakowa. Głównym celem konkursu było włączenie się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Krakowie i Małopolsce oraz stworzenie okazji do ekspresji twórczej dzieci i młodzieży.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95.

W kategorii literackiej I miejsce zajęła Agnieszka Argasińska z klasy 5d, II miejsce zajął Marcin Mazurek z klasy 6b, zaś V miejsce ex aequo zajęli Karolina Kiedik i Stanisław Siwek z klasy 6b.

W kategorii fotograficznej II miejsce zajął Dominik Nawrot z klasy 5d, a III miejsce zajęła Julia Mayer z klasy 5a.

Rozdanie nagród nastąpiło 9 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa podczas konferencji poświęconej kształtowaniu postaw obywatelskich dzieci i młodzieży.